OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 21 listopada 2020

  • Dziś Niedziela Chrystusa Króla, ale także dzień św. Cecylii patronki muzyków kościelnych. Panu Organiście oraz chórzystom i kantorom za śpiew w naszym kościele składamy podziękowania i życzymy Bożego błogosławieństwa.
  • W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę św. Katarzynę Aleksandryjską – patronkę kolejarzy, w czwartek bł. Franciszkę Siedliską – założycielkę sióstr nazaretanek.
  • Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych, a także, na ile to będzie możliwe w warunkach epidemicznych, do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami. Od przyszłej niedzieli, przy wyjściu z kościoła, można będzie nabyć świece i poświęcone opłatki na stół wigilijny. 
  • Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie do kościoła, we środę na godz. 16.00.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Waldemara Olszewskiego i Franciszka Krupę. Wieczny odpoczynek…