OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Zwykła 15 stycznia 2023

 1. We wtorek w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu. Natomiast w środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17).
 2. W poniedziałek rozpoczyna się pielgrzymka do Barcelony. W piątek ks. Łukasz odprawi Msze św. za wszystkich parafian w sanktuarium na Montserrat, w miejscu kultu Czarnej Madonny. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów. 
 3. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę za tydzień Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za ich miłość i dobroć; życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.
 4. Przypominamy, że Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach 28 – 31 stycznia 2023.
 5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.
 6. Plan kolędy na nowy tydzień:
  • Poniedziałek – ul. Mickiewicza 1 – 39 i prawa strona do ronda pod Dębami
  • Wtorek – ul. Mickiewicza 48A, 48B, 50 i 50A
  • Środa – ul. Sienkiewicza, Gdańska i Lipowa
  • Czwartek – ul. Chełmińska, Słowackiego, Zw. Jaszczurczego, Galla Anonima, Plebiscytowa, Władysława IV i Kasztelańska
  • Piątek – ul. Baczyńskiego
  • Sobota od 10:00 – ul. Domańskiego i Kwidzyńska
 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Piotra Kasprzyka. Wieczny odpoczynek