OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Palmowa 28 marca 2021

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Przypominamy jednocześnie, że od wczoraj podczas nabożeństw w kościele obowiązuje nas limit: 1 osoba na 20 m2 (w naszym kościele jest to 46 osób). Używamy maseczki zasłaniającej nos i usta, dezynfekujemy ręce wchodząc do kościoła, a także zachowujemy odpowiedni dystans.

2. Możliwość spowiedzi od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Soboty, od godz. 17.30, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Do skarbony możemy składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.

3. Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele:

Wielki Czwartek o g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej; Wielki Piątek o g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o g. 18.00. Po każdej celebracji adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek do godz. 22.00, w Wielki Piątek adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia. Tego dnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10.00 do 14.00 co pół godziny, gromadzimy się na poświęcenie wokół kościoła. Modlitwę pobłogosławienia pokarmów można też odmówić samemu w domu przed śniadaniem wielkanocnym: odmawiamy modlitwę Ojcze nasz i błogosławimy stół znakiem krzyża.

4. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja bez procesji o g. 6.30. Pozostałe Msze św. o g. 7.30; 9.00; 11.00; 12.30 i 18.00.

5. Z komunikatu Księdza Biskupa Elbląskiego: Osoby słabsze, z grupy podwyższonego ryzyka i wszyscy, którzy ze względu na limity nie zmieszczą się w kościele, korzystają z dyspensy uwalniającej od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Św. Zachęcamy do korzystania z transmisji na facebook; dzisiaj, w pierwsze i drugie święto wielkanocne o godz. 11.00; w Triduum Paschalne o godz. 18.00.

6. Spotkanie z p. krawcową i odbiór wcześniej zamówionych alb, odbędzie się w poniedziałek 29 marca od godz. 16:30 do godz. 17:15.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Krystynę Dąbrowską i Władysława Bobek. Wieczny odpoczynek…