OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022

  1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, bez Mszy o 12:00. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00. Wzdłuż trasy pracy procesji przyozdabiamy okna i obejścia.. Od piątku do czwartku następnego tygodnia Oktawa Bożego Ciała wraz z procesją po wieczornej Mszy wokół kościoła. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. próba sypania kwiatków.
  2. Dyspensa Biskupa Elbląskiego: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek, jako dzień pokuty. W Polsce, obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W trosce o spokój sumienia ludzi wierzących, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa w piątek,  po uroczystości Bożego Ciała. Równocześnie proszę: o modlitwę i hojność (jałmużnę) dla biednych i znajdujących się w potrzebie.
  3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17:45.
  4. Do 8 lipca trwa rekrutacja kandydatów na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Młodych mężczyzn, którzy słyszą w sercu wezwanie do pójścia za Chrystusem, zachęcamy do odwagi i pozytywnej odpowiedzi na to zaproszenie. Rekolekcje powołaniowe odbędą się w dniach 25 – 29 czerwca w Seminarium Duchownym w Elblągu. 
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Henrykę Jezierską. Wieczny odpoczynek…