OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2021

  1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii.
  2. W niedzielę za tydzień [17 stycznia] w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu.
  3. Wskazania biskupa elbląskiego dotyczące kolędy.

Okres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży.

Dlatego od przyszłego poniedziałku, po zakończeniu kwarantanny narodowej, przez dwa tygodnie, będziemy odprawiali o godz. 18.oo Mszę Św. w intencji parafian, według planu kolędowego:

Poniedziałek (18.01.2021) – ul.Reja

Wtorek (19.01.2021) – Osiedle nad Jeziorem

Środa (20.01.2021)  – ul. Morawskiego, Osiedle Sierakowskich

Czwartek (21.01.2021) – ul. Kochanowskiego, Baczyńskiego, Osińskiego,  Zw.  Jaszczurczego, Galla Anonima, Plebiscytowa, Władysława IV i Kasztelańska

Piątek (22.01.2021)  – Osiedle Witosa, Barlewiczki i Barlewice, ul. Barczewskiego

Sobota (23.01.2021) – Zajezierze, ul. Polna

Niedziela (24.01.2021) godz. 10.oo – Sztumska Wieś

Poniedziałek (25.01.2021) –ul.Sienkiewicza, Chełmińska, Słowackiego i Lipowa

Wtorek (26.01.2021) – ul. Nowowiejskiego i Gdańska

Środa (27.01.2021) – ul. Jagiełły, Fischera i Pieniężnego

Czwartek (28.01.2021) – Pl. Wolności, ul. Młyńska i Mickiewicza

Piątek (29.01.2021) – Osiedle Parkowe

Sobota (30.01.2021) –  Osiedle na Wzgórzu, ul. Domańskiego i Kwidzyńska

Ksiądz biskup serdecznie prosi, o ile jest to możliwe, o złożenie w kopercie (z napisem „kolęda”) rocznej ofiary, dotychczas przekazywanej przy tej okazji. Można to uczynić także drogą elektroniczną, przez wpłatę na konto parafii.

Ponieważ księża nie odwiedzą naszych domów w ramach kolędy, dlatego pobłogosławienia mieszkania i warsztatu pracy może dokonać osoba świecka. Ktoś z członków rodziny, w obecności domowników niech pomodli się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą. Dla każdej rodziny, po Mszy Św. kolędowej, będzie przygotowany mały pojemnik z wodą święconą i tekst błogosławieństwa.

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Anielę Smolską, Mariannę Płuskę i Jadwigę Bździon. Wieczny odpoczynek…