OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2024

  1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia – przeżyjmy te dni w duchu głębokiej wiary.  Dzisiaj zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 17:45, w Sztumskiej Wsi o godz. 16:00 rozpocznie się śpiewana Droga krzyżowa „Ślad losu” w wykonaniu zespołu Nadzieja, a o 18:45  w naszym kościele odbędzie się koncert wielkopostny w wykonaniu zespołu wokalnego Nuove Voci z Gdańska.
  2. W Wielką Środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się  o godz. 18.3o w kościele Św. Andrzeja Boboli. 
  3. W Wielki Czwartek o 10.oo w katedrze duchowieństwo Diecezji Elbląskiej pod przewodnictwem Biskupa będzie sprawować Mszę Św. Krzyżma, z poświęceniem olei do namaszczeń przy chrztach, bierzmowaniu i święceniach kapłańskich. W naszym kościele o godz.18.oo celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i dziękować za dar Eucharystii, adoracja w ciemnicy do 22:00.
  4. W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Od godz. 9.oo-12.oo czuwanie indywidualne i adoracja Najświętszego Sakramentu przy ciemnicy, od 12.oo przeprowadzi czuwanie Służba Liturgiczna Ołtarza, o 13.oo Wspólnota Żywego Różańca, o 14.oo Odnowa w Duchu Św., o 15.oo w godzinie Miłosierdzia Bożego koronkę i rozpocznie nowennę Wspólnota Miłosierdzia (nowenna w pozostałe dni o 17.3o), o 16.oo – Neokatechumenat. O 17.oo nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy po liturgii do całonocnej adoracji, zapisy w zakrystii. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo adoracji Krzyża Św. rozpocznie się o godz. 18.oo – biorąc udział możemy uzyskać odpust zupełny. Tego dnia od godz. 9.oo odwiedzimy chorych z komunią św. w ich domach.
  5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – od 9.oo do 13.oo co pół godziny. Ten dzień upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani – nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem o 20.oo rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną – na którą przynosimy świece. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na jedną godzinę przed liturgią, będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi.
  6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – poranna Msza Św. z procesją rezurekcyjną o 6.3o i od 8.3o Msze Św., wg porządku niedzielnego.
  7. Caritas Parafii dziękuje za włączenie się w akcję pomocową przeprowadzaną w sklepach naszego miasta. Przed świętami w środę, przy wejściu do pomieszczeń Caritas Parafialnego zostanie uruchomiona jadłopodajnia. W przygotowanym miejscu, będzie umieszczona lodówka, która obecnie stoi w przedsionku, do której dostęp będzie całodobowy. Można będzie przynieść określone i zabezpieczone produkty, z których mogą korzystać najubożsi. We wnętrzu pomieszczenia zawiśnie szczegółowy regulamin. Pieczę nad jadłopodajnią obejmie Caritas Parafialna. Dziękuje ofiarodawcy za zakup specjalnej lodówki i za wykonanie pomieszczenia. Niech to dzieło pomocy wzajemnej będzie wyrazem miłości wobec najbardziej potrzebujących.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ryszarda Bujaka, Eugeniusza Parafińskiego i Helenę Wojtacką. Wieczny odpoczynek