OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2022

  1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia – przeżyjmy te dni w duchu głębokiej wiary. 
  2. Nadal możemy składać w zakrystii ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.
  3. W Wielką Środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się  o godz. 18:30 w kościele Św. Andrzeja Boboli.
  4. W Wielki Czwartek o 10:00 w katedrze duchowieństwo Diecezji Elbląskiej z Biskupem będzie sprawować Mszę Św. Krzyżma. Służba liturgiczna naszej parafii uczestniczyć będzie w tej Mszy Św. Wyjazd o 8:30 z parkingu przy kościele. W naszym kościele o godz.18:00 celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Będziemy modlić się w intencji kapłanów i o powołania do kapłaństwa oraz dziękować za dar Eucharystii.
  1. W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. O godz. 9:00 rozpocznie się czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu przy ciemnicy. W godzinie Miłosierdzia Bożego, tj. od 15:00 odmówimy koronkę. O 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 17:45 rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo adoracji Krzyża Św. rozpocznie się o godz. 18:00 – biorąc udział możemy uzyskać odpust zupełny.  Zapraszamy wszystkich a szczególnie członków wspólnot działających przy naszej parafii do włączenia się w nocną adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Szczególnie będzie to okazja by modlić się o pokój na Ukrainie. Lista zapisów na adorację w zakrystii.
  2. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – od 9:00 do 13:00 co pół godziny, w Sztumskiej Wsi o 11:00. Wieczorem o 20:00 rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną – na którą przynosimy świece. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na jedną godzinę przed liturgią, będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – poranna Msza Św. z procesją rezurekcyjną o 6.3o i następne Msze Św., o 9:00, 11:00, 12.30 i 18:00. ( nie będzie Mszy o 7:30).
  1. Organizujemy młodzieżowy bal wielkanocny, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia w sali przy par. św. Andrzeja Boboli. Więcej informacji u ks. Maksymiliana.
  2. 30 kwietnia o 5:30 wyruszy piesza pielgrzymka ze Sztumu do Świętego Gaju, miejsca męczeńskiej śmierci św. Wojciecha na diecezjalne uroczystości odpustowe. W zakrystii zapisy na autokar powrotny.
  3. W dniach 13-15 maja organizujemy weekendowy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Energylandii. Informacje i zapisy u ks. Maksymiliana.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Władysławę Prądzyńską. Wieczny odpoczynek..

Trwajmy w duchowej wspólnocie wiary…