OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2016

  1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia – przeżyjmy te dni w duchu głębokiej wiary.

  2. W Wielką Środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.3o w kościele św. Andrzeja Boboli i zakończy się w naszym kościele.

W Wielki Czwartek o 10.oo w katedrze duchowieństwo Diecezji Elbląskiej pod przewodnictwem Biskupa będzie sprawować Mszę Św. Krzyżma, z poświęceniem olei do namaszczeń przy chrztach, bierzmowaniach i święceniach kapłańskich.

W naszym kościele o godz.18.oo celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza Św.,

zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i dziękować za dar Eucharystii.

W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Od godz. 9.oo rozpoczniemy odwiedziny chorych z Komunią Św. O godz. 12.oo czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu przy ciemnicy, przeprowadzi Służba Liturgiczna Ołtarza, o 13.oo Wspólnota Żywego Różańca, o 14.oo Odnowa w Duchu Św., o 15.oo w godzinie Miłosierdzia Bożego koronkę i rozpocznie nowennę Wspólnota Miłosierdzia( nowenna w pozostałe dni o 17.3o), o 16.oo – Neokatechumenat. O 17.oo nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo adoracji Krzyża Św. rozpocznie się o godz. 18.oo – biorąc udział możemy uzyskać odpust zupełny.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – od 9.oo do 13.oo co godzinę. Ten dzień upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani – nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem o 20.oo rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną – na którą przynosimy świece. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na jedną godzinę przed liturgią, będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi. W Wielki Czwartek i Piątek adoracja będzie trwała do godz. 22.oo.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – poranna Msza Św. z procesją rezurekcyjną o 6.3o i następne Msze Św., wg porządku niedzielnego. Pamiętajmy o zmianie czasu na letni, z soboty na niedzielę.

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Ludziom młodym życzymy, by przyjęli do swojego serca Chrystusa. Niech będzie dla nich najlepszym Przyjacielem i Przewodnikiem we wszystkich ziemskich zmaganiach.

  2. We wtorek o godz. 19.oo w domu parafialnym odbędzie się próba śpiewu na Triduum Paschalne. Wszystkich chętnych zapraszamy.

  3. Zapowiedzi przedślubne

II. Stanisław Czesław Turzyński, wdowiec – Grażyna Krystyna Jastrzębska zd. Marchlewicz ze Sztumu

I. Szymon Piotr Szaniawski i Marta Aleksandra Truskawa ze Sztumu