Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową 2015

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia – przeżyjmy te dni w duchu głębokiej wiary.

2. W poniedziałek o 18.30 zapraszamy na próbę śpiewu przed Triduum Paschalnym.

3. W Wielką Środę w Malborku o godz. 10.00 I wspólnota neokatechumenalna będzie przeżywała ryt III skrutynium i w Wigilie Paschalną w katedrze Elbląskiej odnowi przyrzeczenia chrzcielne. Na wieczorną Mszę Św. zapraszamy Żywy Różaniec – po Mszy zmiana tajemnic. Tego dnia wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 w naszym kościele i zakończy się w kościele św. Andrzeja Boboli.

W Wielki Czwartek o 10.00 w katedrze duchowieństwo naszej Diecezji pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego będzie sprawować Mszę Św. Krzyżma, z poświęceniem olei do namaszczeń.
W naszym kościele o godz. 18.00 celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i dziękować za dar Eucharystii.

W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Od godz. 9.00 rozpoczniemy odwiedziny chorych z Komunią Św. O godz. 12.00 czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu przy ciemnicy, przeprowadzi:
Służba Liturgiczna Ołtarza,
13.00 Wspólnota Żywego Różańca,
14.00 Odnowa w Duchu Św.,
15.00 w godzinie Miłosierdzia Bożego koronkę odmówi Wspólnota Miłosierdzia,
16.00 – Neokatechumenat,
21.00 młodzież.
O 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii: Nabożeństwo adoracji Krzyża Św. rozpocznie się o godz. 18.00 – biorąc udział możemy uzyskać odpust zupełny.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – od 9.00 do 15.00 co godzinę. Przy okazji święconki można będzie podzielić się żywnością, którą przekażemy ubogim, wielodzietnym rodzinom. Wielka Sobota upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani ­ nadal obowiązuje nas cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem o 19.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego a o 20.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną – na którą przynosimy świece. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na jedną godzinę przed liturgią, będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi. W Wielki Czwartek i Piątek adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – poranna Msza Św. z procesją rezurekcyjną o 6.30 i następne Msze Św., od 8.30 wg porządku niedzielnego. Ofiary na tacę przeznaczone będą na remont dachu kościoła w Sztumskiej Wsi.

4. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Młodzieży. Ludziom młodym życzymy, by przyjęli do swojego serca Chrystusa. Niech będzie dla nich najlepszym Przyjacielem i Przewodnikiem we wszystkich ziemskich zmaganiach.

5. Prosimy o składanie do skarbony pod chórem ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego.

6. Zapowiedzi przedślubne

II. Damian Ordański – Chełmno i Justyna Sankiewicz – Sztum

1. Andrzej Ryszard Kowalski i Magdalena Monika Dziedzic – Sztum
Dariusz Koman i Wioleta Ewa SkazaIska – Sztum

Kamil Karol Wiatrowski – Sztum i Marta Szalkowska – Czernin