OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IX Niedziela Zwykła 2 czerwca 2024

  1. W czwartek [6 czerwca] przypada 25. rocznica wizyty apostolskiej papieża Jana Pawła II w Elblągu. Przypomnijmy słowa, które skierował wówczas do nas papież na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego: Staje przed nami św. Wojciech. Odczuwamy tu jego obecność, bo tu, na tej ziemi oddał życie dla Chrystusa. On od tysiąca lat mówi nam przez swoje świadectwo męczeństwa, iż świętość zdobywa się ofiarą, że nie ma tu miejsca na żadne kompromisy, że trzeba być wiernym do końca (…).
  2. W środę na 18:00 zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na Mszę św. i zmianę tajemnic różańcowych.
  3. W czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła codziennie o godz. 17:45.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7:00, 16:30 i 18:00. Uroczystość znosi obowiązek postu piątkowego. Możemy spożywać pokarmy mięsne. Od godz. 9:00 ks. Paweł, ks. Łukasz i ks. proboszcz odwiedzimy chorych z komunią św.
  5. Uroczystość dzieci które rok temu pierwszy raz przyjęły Komunie św odbędzie sie 9 czerwca w niedziele o godz. 12:30. Spowiedź dla dzieci przeżywających swoją rocznice odbędzie się w piątek o godz. 16:00 a spotkanie przygotowujące w środę o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy. 
  6. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, a także 10. rocznica ingresu do katedry elbląskiej ks. bp. Jacka Jezierskiego, którego otaczamy naszą życzliwością i modlitwą.
  7. W miesiącu czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa.
  8. Dziękujemy młodzieży za udział i ks. Pawłowi za zorganizowanie wyjazdu na spotkanie młodych na Pola Lednickie.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Erwina Winnickiego. Wieczny odpoczynek…