OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Zwykła 29 stycznia 2023

  1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Jana Bosko – kapłana, w piątek – wspomnienie św. Błażeja – biskupa i męczennika, patrona w chorobach i dolegliwościach związanych z gardłem.
  2. W poniedziałek, od godz. 15.30 w ramach kolędy pragniemy na zaproszenie odwiedzić te rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana z błogosławieństwem.  
  3. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. z poświęceniem świec o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na klasztory klauzurowe w naszej diecezji (siostry klaryski i karmelitanki mają swoje klasztory w Elblągu).
  4.  W tym tygodniu jest piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi podczas Mszy Św. o 7:00, 16:30 z udziałem dzieci i 18:00.
  5. W pierwszą sobotę zapraszamy Męski Batalion Różańcowy. O 6:45 Godzinki ku czci Matki Bożej, o 7:00 Msza Św i różaniec w intencji małżeństw i rodzin.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace związane z całkowitą wymianą instalacji elektrycznej w koście filialnym w Sztumskiej Wsi. Planujemy rozpocząć te kosztowne prace na początku wakacji.
  7. Od poniedziałku dzieci, młodzież i pracownicy powracają po feriach do szkół. Wszystkim życzymy wiele darów Ducha Św.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Leszka Pranszke. Wieczny odpoczynek….