OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022

Rozpoczynamy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Czas wsłuchiwania się w Słowo Boże, które ma prowadzić do wzmocnienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. To czas uporządkowania życia sakramentalnego. Przewodnikiem duchowy w tych dniach będzie ks. dr Andrzej Kilanowski, były wikariusz sztumski, obecnie proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Elblągu, profesor w Seminarium Duchownym i dyrektor Wydziału Duszpasterskiego w Kurii Diecezjalnej. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i naszej wspólnoty parafialnej.

  1. Dziś niedziela Laetare – niedziela radości. W miniony piątek minęło 30 lat od powstania diecezji elbląskiej, utworzonej przez papieża Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za ten czas, za wiernych świeckich tworzących wspólnotę diecezjalną, za wspólnoty, grupy, stowarzyszenia działające w parafiach. Modlimy się o powołania kapłańskie, katechetyczne oraz misyjne.
  2. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek: o 7.00, 10.00 i 18.00 – Msza Św. z nauką ogólną, 16.30 – spotkanie dla dzieci i w poniedziałek o 15.00 Msza Św. w Sztumskiej Wsi i o 19.00 spotkanie dla młodzieży. Spowiedź przed każdą Mszą Św.  
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o g. 17.3o; Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o g. 17.30. Od poniedziałku do piątku wspólnota neokatechumenalna o godz. 5.45 zaprasza na Liturgię Godzin.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. o 7.00, 16.30 i 18.00. Odwiedziny chorych w piątek: ks. Maksymilian i ks. proboszcz od g. 9.30, ks. Łukasz od 13.30. Ks. Włodzimierz chorych odwiedzi w sobotę 8 kwietnia.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30. W poniedziałek  będą poświęcone książeczki do nabożeństwa. We wtorek o 19.00 próba chóru.
  6. W sobotę na poranną Mszę Św. zapraszamy Męski Pluton Różańcowy. Jak co tydzień, 15 minut przed Mszą Godzinki do Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem,  tego dnia,  na godz. 19.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej „Ślady losu” – śpiewaną Drogę Krzyżową, w wykonaniu młodzieżowego zespołu dekanalnego. Misterium zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  7. Dziękujemy naszym parafianom, którzy wspierają uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym mieście. Niech każdy choćby najdrobniejszy gest będzie wyrazem chrześcijańskiej miłości. Módlmy się w intencji pokoju.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Ryszarda Deptułę, Zbigniewa Kałużnego i Jana Drywień. Wieczny odpoczynek…