OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024

  1. Dziś niedziela Laetare – niedziela radości. Rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych. Witamy rekolekcjonistę ks. dziekana kan. Dariusza Paszkowskiego, proboszcza parafii bł. Franciszki Siedliskiej i sędziego Sądu Diecezjalnego. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej naszej wspólnoty parafialnej. W poniedziałek i wtorek zapraszamy dorosłych na Mszę św. z nauką ogólną o 7:00, 10:00 i 18:00, dzieci o 16:30, młodzież w poniedziałek o 19:00 w domu parafialnym. W poniedziałek o 15:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w Sztumskiej Wsi. W poniedziałek i wtorek będzie okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o 12:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I komunii św.   
  3. W środę (13 marca) przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka, którego posługę apostolską powierzamy mocy Ducha Świętego.
  4. Nadal zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16:30, dla dorosłych o 17:30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17:45.
  5. Od poniedziałku do piątku o 5:45 zapraszamy wraz ze wspólnotą neokatechumenalną do domu parafialnego na jutrznię.
  6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do wielkanocnej zbiórki żywności dla potrzebujących, w dniach 12-26 marca. Oznakowane kosze będą wystawione w większości sztumskich sklepów. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
  7. Zapowiedzi przedślubne II: Maciej Grembowski i Malwina Wioletta Ścisłowska ze Sztumu.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Hergomenesę Nehring i Ryszarda Metz. Wieczny odpoczynek…