OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i pracy apostolskiej w Kościele. Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczyna rekrutację kandydatów na studia. Na tegorocznych maturzystów i wszystkim pragnącym podjąć drogę do kapłaństwa, czeka elbląskie seminarium duchowne.
  2. W środę (3 maja) obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i jednocześnie święto narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. o 7:00, 10:00 w intencji Ojczyzny i tegorocznych maturzystów i o 18:00, po tej Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W czwartek wspominamy w liturgii św. Floriana męczennika, patrona strażaków, którym składamy już dziś serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i sił w trudnej służbie potrzebującym i poszkodowanym.
  4. W piątek możliwość pierwszopiątkowej spowiedzi przed Mszą o 7:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź kandydatów i ich świadków przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędzie się też w piątek od godz. 16:00.Tego dnia odwiedzimy chorych z Komunią Św.: ks. Łukasz i ks. proboszcz od 9:00; ks. Paweł od 14:00, ks. Włodzimierz w sobotę od 9:00.
  5. Rozpoczyna się miesiąc maryjny. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.45, prosząc szczególnie o pokój i błogosławieństwo Boże dla Ukrainy.
  6. Nasi ministranci wczoraj w Malborku zajęli II miejsce w eliminacjach Diecezji Elbląskiej na Mistrzostwa Polski w piłce Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Gratulujemy i kibicujemy w dalszym rozwoju sportowym.
  7. Za tydzień, w niedzielę, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na remont instalacji elektrycznej w kościele w Sztumskiej Wsi.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Krystynę Politowską, Józefa Kulikowskiego, Józefa Jastruszewskiego i Wilhelma op de Haar. Wieczny odpoczynek…