OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Wielkanocna 3 maja 2020

Ja jestem Dobrym Pasterzem!
1️⃣ Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wciąż potrzeba księży do pracy w naszych wspólnotach, dlatego seminarium duchowne w Elblągu czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi w ich sercach: pójdź za Mną!


2️⃣ Jutro tj. 4 maja wspominamy św. Floriana – patrona strażaków, którym dziękujemy za ich służbę i poświęcenie. W środę przypada święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek – św. Stanisława – biskup i męczennika, patrona Polski.

3️⃣ Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o g. 17.45. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach, prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.


4️⃣ Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Ks. Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.


5️⃣ Zapowiedzi przedślubne II: Oskar Miętkowski i Patrycja Miętkowskja-Kalbukowska ze Sztumu; Zapowiedzi I: Zofia Iwona Jarzyńska i Adam Mieczysław Leszek z Barlewiczek.
6️⃣ W minionym tygodniu pożegnaliśmy Janinę Czeszejko-Sochacką. Wieczny odpoczynek…