OGŁOSZENIA PARAFIALNE: IV Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020

1️⃣Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej, codziennie o godz. 17.45. Zapraszamy do udziału.

2️⃣ W środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej W czwartek przypada święto św. Macieja apostoła, a w sobotę – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

3️⃣ Z inicjatywy Ojca Świętego najbliższy czwartek 14 maja jest dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w Kościele powszechnym w łączności z przedstawicielami innych religii, w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

4️⃣ Ksiądz Biskup Elbląski, do końca 2022 roku, dekretem powierzył ks. Maksymilianowi funkcję delegata Biskupa Elbląskiego ds. powołań. Gratulujemy ks. Maksymilianowi, ale też prosimy o nieustanną modlitwę o powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i katechetycznego. Prosimy też o modlitwę, w intencji nas kapłanów, Szczepana Okroja, przygotowującego się do diakonatu i Mateusza Kaźmierczaka przygotowującego się do prezbiteratu.

5️⃣ Zapowiedzi przedślubne II: Zofia Iwona Jarzyńska i Adam Mieczysław Leszek z Barlewiczek.