OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Zwykła 23 stycznia 2022

  1. Papież Franciszek ustanowił dzisiejszą dzień Niedzielą Słowa Bożego. Spróbujmy dziś w naszych domach np. przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji dziś w katedrze elbląskiej o godz. 18.00 Msza św. o jedność pod przewodnictwem bp. Wojciecha Skibickiego z udziałem ekumenicznych Gości.
  3. W  środę z okazji obchodów Dnia Islamu w Kościele w Polsce w katedrze elbląskiej o godz. 18.00 Msza św. i kazanie ks. bp. Jacka Jezierskiego.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Franciszka Salezego (biskupa i doktora Kościoła), we wtorek – Nawrócenie św. Pawła apostoła, w środę – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek – św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
  5. Spotkanie z krawcową dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w poniedziałek 24 stycznia od godz. 16:30 do godz. 17:15 w salce na parterze w domu parafialnym.
  6. Zapowiedzi przedślubne II: Robert Szczygielski ze Sztumskiej Wsi i Agnieszka Dulska z Malborka.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Ryszarda Olszewskiego i Piotra Miłka. Wieczny odpoczynek….