OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Zwykła 22 stycznia 2023

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka.  W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy w naszych domach i rodzinach przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji dziś w katedrze elbląskiej o godz. 18.00 Msza św. o jedność pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego z udziałem ekumenicznych Gości. Ksiądz Biskup odprawi też Mszę św. i wygłosi kazanie w katedrze w czwartek o godz. 18.00, z okazji obchodów Dnia Islamu w Kościele w Polsce.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Franciszka Salezego, w środę – Nawrócenie św. Pawła apostoła, w czwartek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy na ten tydzień, jest następujący:
  • Poniedziałek – ul. Młyńska
  • Wtorek – Plac Wolności
  • Środa – ul. Osińskiego
  • Czwartek – ul. Jagiełły i Fischera
  • Piątek – Osiedle na Wzgórzu
  • Sobota od 10.00 – ul. Barczewskiego, Barlewiczki i Barlewice
 5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Janinę Mielczarek i Wojciecha Stępkę. Wieczny odpoczynek…