OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020

Słowa Twe Panie są duchem i życiem!

  • Dziś Niedziela Biblijna inaugurująca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce! Jeśli to możliwe – w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem – odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.oo odwiedzimy chorych z Komunią św. Przypominamy, że zgodnie z prawem kościelnym niemożność przyjęcia Komunii św. z racji epidemii wte dni, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk. Należy tylko później uzupełnić brakujące miesiące.
  • Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzimy w tym roku w najbliższą sobotę 2 maja. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 9.45 i 18.00. Od 1 maja o godz. 17.45 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią Loretańską.
  • Za tydzień: Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania.
  • Na Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób. Przypominamy, że w związku z trwająca epidemią Ks. Biskup Elbląski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy do Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, tj. do niedzieli 24 maja br. włącznie, następującym osobom: chorym, zagrożonym chorobą, przebywającym na kwarantannie, pracującym w niedzielę, starszym, nie czującym się dobrze, a także tym, dla których nie znajdzie się miejsce w świątyni. Pozostających w domach zachęcamy do korzystania z transmisji nabożeństw w telewizji, radio oraz internecie.
  • Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą parafię finansowo, przez ostatnie półtorej miesiąca, ofiarami na tacę i na konto bankowe. W intencji tych ofiarodawców zostanie odprawiona Msza Św. w poniedziałek o godz. 18.oo.
  • W  związku z zaistniałą sytuacją, uroczystość I komunii św. planujemy na 27 września, natomiast nie znamy daty bierzmowania, które będzie wyznaczone przez biskupa, w związku z wizytacją parafii.
  • Zapowiedzi przedślubne I: Oskar Miętkowski i Patrycja Miętkowskja-Kalbukowska ze Sztumu.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Piotra Kunkiewicza, Petronelę Przybylską, Jana Sczanieckiego i Stanisława Karwana. Wieczny odpoczynek..