OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Adwentu „GAUDETE” 17 grudnia 2023

Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. Henryka Stippę, duszpasterza młodzieży w diecezji bydgoskiej. Proszę o modlitwę w intencji ks. Henryka i naszej wspólnoty parafialnej.

 1. Dziś Niedziela radości „Gaudete”, która rozpoczyna czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które rozpoczęliśmy potrwają do wtorku włącznie. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny z nauką rekolekcyjną. W poniedziałek i wtorek – o 7:00, 10:00 i 18:00 Msze  Św. z nauką ogólną, w poniedziałek i wtorek o 16:30 dla dzieci i w poniedziałek o 19:00 zapraszamy młodzież. W niedzielę o 10:00, w poniedziałek o 15:00 rekolekcje w Sztumskiej Wsi.
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30.
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą książeczek.
 6. Zapraszamy na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą odprawiamy w naszym kościele codziennie w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7.00 i dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30. Przynosimy lampiony lub świece.
 7. W sobotę (23 grudnia) przypada 74. rocznica urodzin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Jubilata otoczmy naszą modlitwą.
 8. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Porządek Mszy świętych niedzielny. Nie będzie Mszy o godz. 18:00, w czasie, gdy zasiadamy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy, by pomimo niedzieli zachować zgodnie z polską tradycją charakter postny tego dnia.
 9. Pasterka w naszym kościele, z udziałem dzieci o 16:00 i w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 24:00 w Sztumie i Sztumskiej Wsi.
 10. W zakrystii można nabyć świece Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz prasę katolicką.
 11.  Niech rekolekcje będą czasem błogosławionym