OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Adwentu „GAUDETE” 13 grudnia 2020

  • Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, czas przygotowania na przyjście Chrystusa i głębokie, religijne przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Przewodnikiem rozważań rekolekcyjnych będzie ks. Maksymilian, nasz wikariusz. Dziękuję ks. Maksymilianowi, za podjęcie, tego radosnego trudu przepowiadania. Proszę o modlitwę w Jego intencji i całej parafii. Rekolekcje adwentowe, potrwają do środy włącznie. Dzisiaj spotkania rekolekcyjne wg planu niedzielnego, w poniedziałek, wtorek, środa – o 7.00, 10.00, 18,00; dzieci – wtorek o 16.30, młodzież poniedziałek i wtorek – 19.00. Codziennie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Św.
  • Dziś 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w czwartek 18 grudnia 70. rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla naszej Ojczyzny.
  • Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 a dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30.
  • W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła. Od czwartku 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, jako bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia, o charakterze maryjnym.
  • Przy wyjściu z kościoła pod chórem, można nabyć opłatki wigilijne.
  • Caritas przeprowadza w sklepach spożywczych, zbiórki żywności, dla osób potrzebujących pomocy.
  • W wigilię Bożego Narodzenia, zostaną odprawione pasterki: z udziałem dzieci – o godz. 15.00 i 16.00, dla dorosłych – 22.00, 23.00 i 24.00.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy Teresę Michalik, Rajmunda Greding i Jana Wasilewskiego. Wieczny odpoczynek…