OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021

Niedzielą Gaudete rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które przygotowują nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Serdecznie witamy ks. Piotra Ramusiewicza ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, proboszcza z Łęgowa i dziekana dekanatu Susz. Proszę o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i całej naszej wspólnoty parafialnej.

  1. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7.oo. Dzieci na Roraty zapraszamy we wtorki i piątki o 16.3o, dzieci  przynoszą lampiony.
  2. Rekolekcje adwentowe, ze względu na obostrzenia sanitarne, potrwają do wtorku włącznie. Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną wg planu niedzielnego, w poniedziałek i wtorek: o 7.oo, 10.oo, 16.3o dla dzieci, 18.oo. Młodzież zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.15 i w sobotę 18 grudnia na Adwentową Noc Skupienia pod hasłem: „Głos wołającego na pustyni.” Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o 21.oo.
  3. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Łucję – patronkę ociemniałych i proszących o pomoc w chorobach oczu, we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła. Od piątku 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia.
  4. Od 7 grudnia, w sklepach naszego miasta, będzie przeprowadzona zbiórka żywności w ramach przedświątecznej pomocy Caritas, dla biednych rodzin.
  5. W poniedziałek przypada 40 rocznica wprowadzenia Stanu wojennego. Pamiętajmy o ofiarach tego czasu totalitarnej władzy. Módlmy się o pokój dla naszej Ojczyzny.
  6. Po każdej Mszy Św. w zakrystii oraz na plebanii,  można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świecę Caritas, w ramach pomocy wigilijnej dzieciom.
  7. Zapowiedzi przedślubne II: Anthony Akai Acheampong Otoo, kawaler, zam. Akra w Ghanie i Aleksandra Zaboronek, panna ze Sztumu.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Teresę Czarnuch, Jana Bila i Sylwestra Jędrzejewskiego. Wieczny odpoczynek….