OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Adwentu 11 grudnia 2022

W dniu dzisiejszym jak informowaliśmy ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pomoc kościołowi w Ukrainie. Z wsparcie umęczonego narodu ukraińskiego dziękujemy i prosimy o modlitwę o pokój.

Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcjonistą jest ojciec redemptorysta Ryszard Hajduk, prof. Uniwersytetu  Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej wspólnoty parafialnej.

Plan rekolekcji

  • Niedziela: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 dla dzieci i 18:00
  • Poniedziałek: 7:00, 10:00 16:00 dla dzieci i 18:00, 19:00 dla młodzieży
  • Wtorek: 7:00, 10:00, 16:30 dla dzieci i 18:00

Spowiedź przed każdą Mszą Św.

  1. We wtorek 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w niedzielę 18 grudnia 52. rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny.
  2. W poniedziałek wspominamy w liturgii Matkę Bożą z Guadalupe, we wtorek św. Łucję – patronkę ociemniałych, w środę – św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła. Od soboty 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny.
  3. Nadal zapraszamy na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie, którą odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki. Dzieci przynoszą lampiony, a dorośli świece.
  4.  Zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz młodzież parafialną na naukę rekolekcyjną w poniedziałek o godz. 19:00 i we wtorek o godz. 18:00.
  5. Zapraszamy dzieci które przygotowują się do I Komunii i dzieci które już mogą przystępować do komunii na rekolekcje adwentowe w poniedziałek i wtorek o godz. 16:30. 
  6. Zapraszamy parafian na dzień skupienia plutonu różańcowego w sobotę o godz. 16:30. Rozpoczynamy modlitwę litanią do św. Józefa. 
  7. Życzymy głębokiego przeżycia czasu rekolekcyjnego.