OGŁOSZENIA PARAFIALNE: II Niedziela Zwykła 16 stycznia 2022

1. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszą słowa: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).

2. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym.

3. Za tydzień, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą w dniach 5-9 lutego br. Towarzyszy im hasło: Nie lękajcie się! Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni oraz diecezji.

5. Wizyta duszpasterska w naszej parafii odbywa się na zaproszenie parafian. Kolędę można zgłaszać w kancelarii, w zakrystii bądź telefonicznie.

Od poniedziałku do piątku wizytę rozpoczynamy od 16:00, w sobotę od 10:00.

Plan kolędy na ten tydzień:

• Poniedziałek (17.01.2022) – ul. Sienkiewicza, Chełmińska, Słowackiego i Lipowa

• Wtorek (18.01.2022) – ul. Nowowiejskiego i Gdańska

• Środa (19.01.2022) – ul. Jagiełły, Fischera i Pieniężnego

• Czwartek (20.01.2022) – Pl. Wolności, ul. Młyńska i Mickiewicza

• Piątek (21.01.2022) – Osiedle Parkowe

• Sobota (22.01.2022) – Osiedle na Wzgórzu, ul. Domańskiego i Kwidzyńska

6. Codziennie o godzinie 18:00 odprawiamy tzw. Mszę Św. kolędową, podczas której modlitwą otoczymy wszystkich mieszkańców ulic, które w danym dniu będziemy odwiedzać. Wspólna modlitwa kończyć się będzie indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem.

7. Zapowiedzi przedślubne I: Robert Szczygielski ze Sztumskiej Wsi i Agnieszka Dulska z Malborka.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Danutę Bożenę Jedamską i Mariannę Chojnacką. Wieczny odpoczynek.