OGŁOSZENIA PARAFIALNE: II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022

  1. wa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie w IV Niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do środy. Poprowadzi je ksiądz Andrzej Kilanowski.
  3. Dziś niedziela ad gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Przy drzwiach kościoła składamy ofiary na rzecz misji. Bóg zapłać za okazaną misjonarzom życzliwość!
  4. Sercem, modlitwą oraz materialnie wspieramy też Ukrainę i naszych Braci Ukraińców. Na stronie internetowej diecezji znajdziemy informację jak np. najprościej dokonać przelewu, wpłaty na konto Caritas Polska.
  5. Są jeszcze wolne miejsca na piątkowe czuwanie młodzieży w Elblągu. Wyjazd ze Sztumu o 19:00. Informacje i zapisy u ks. Maksymiliana.
  6. Anna Berg, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Sztumie, nasza parafianka, zdobyła I miejsce na etapie diecezjalnym w Olimpiadzie Teologii Katolickiej i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy Ani i Jej katechecie ks. Włodzimierzowi.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Eugeniusza Bugowskiego i Bronisławę Gurniewicz – Lesiczkę. Wieczny odpoczynek…