OGŁOSZENIA PARAFIALNE: II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022

  1. Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Roraty odprawiamy w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7:00. Do udziału w roratach zapraszamy dzieci, we wtorek i piątek o godz. 16:30. Przynosimy lampiony.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Mikołaja – biskupa; w środę – św. Ambrożego; w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w sobotę – NMP Loretańską.
  3. Obchodzimy dziś XXIII. Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proszę o modlitwę za Kościół w Ukrainie i w innych miejscach na Wschodzie.
  4. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się za tydzień wieczorną, sobotnią Mszą św. 10 grudnia i potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcjonistą będzie ojciec redemptorysta Ryszard Hajduk, prof. Uniwersytetu Św. Szymona w Cochiabamba w Boliwii i  Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej wspólnoty parafialnej.
  5. Świece adwentowe oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i na plebanii.
  6. W poniedziałek o godz. 19:00 odbędzie się na plebanii spotkanie parafialnej Rady duszpasterskiej. Zapraszam wszystkie osoby odpowiedzialne za grupy i wspólnoty modlitewne, charytatywne i liturgiczne. W czwartek, również o 19:00 spotkanie Rady ekonomicznej.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Zbigniewa Nierzwickiego, Krystynę Focklen i Lucjana Oleksę. Wieczny odpoczynek…