OGŁOSZENIA PARAFIALNE: II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023

  1. Obchodzimy dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy drzwiach kościoła składamy do puszek ofiary wspierające misjonarzy oraz wspólnoty parafialne m.in. na Syberii, Ukrainie, w Kazachstanie oraz innych krajach wschodu.
  2. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7.00 i dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30. Przynosimy lampiony lub świece. Dzieci przychodzące na roraty prosimy o przygotowanie serc w którym należy napisać dobry uczynek z danego dnia. Po Mszy do wygrania będą upominki.
  3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy wieczorną Mszą Św. w sobotę, przez III Niedzielę Adwentu i do wtorku włącznie. Rekolekcjonistą będzie ks. Henryk Stippa, duszpasterz młodzieży diecezji bydgoskiej. Proszę o modlitwę w intencji naszych rekolekcji.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – NMP z Guadalupe, w środę – św. Łucję (tego dnia przypada także 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 r.), w czwartek – św. Jana od Krzyża.
  5. W zakrystii można nabyć świece Caritas  i poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz prasę katolicką.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Jolantę Jabłońską i Annę Białousz. Wieczny odpoczynek…