OGŁOSZENIA PARAFIALNE: II Niedziela Adwent 6 grudnia 2020

  • Trwa Adwent, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 a dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.3o. Dzieci przynoszą lampiony.
  • W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Ambrożego; we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (będzie dodatkowa Msza Św. o 10.00), w czwartek – NMP Loretańską, w sobotę – NMP z Guadalupe.
  • Obchodzimy dziś w Kościele w Polsce Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy drzwiach kościoła możemy złożyć do puszek ofiary na ten cel.
  • Przy wyjściu z kościoła pod chórem, można nabyć świece caritas i opłatki wigilijne. Ze względu na pandemię, Pan organista nie będzie roznosił opłatków po domach., można je nabyć u Pana organisty, a także w kancelarii parafialnej.
  • Caritas zaprasza do podzielenia się produktami spożywczymi, w ramach świątecznej zbiórki żywności, z osobami potrzebującymi pomocy. Akcja przeprowadzana jest w sklepach naszego miasta.
  • W sobotę wieczorem rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do przyszłej środy włącznie. Poprowadzi je nasz wikariusz ks. Maksymilian. W niedzielę wg planu Msze Św. z nauką rekolekcyjną, w poniedziałek, wtorek, środa – 7:00, 10:00, 18:00; dzieci – wtorek o 16.30, młodzież poniedziałek i wtorek – 19:00.
  • Codziennie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św.
  • W wigilię Bożego Narodzenia, zostaną odprawione pasterki: z udziałem dzieci – o godz. 15.00 i 16.00, dla dorosłych – 22.00, 23.00 i 24.00.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy Kornele Kun. Wieczny odpoczynek…