OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022

  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Rytm naszej wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
  2. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na rzecz misji.
  3. Trwa wojna w Ukrainie. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu w niedzielę oraz w Środę Popielcową. Uchodźcy wojenni z Ukrainy są już na terenie naszej diecezji, np. w domu sióstr katarzynek w Krynicy Morskiej, a niebawem będą także w diecezjalnym ośrodku rekolekcyjnym w Mikoszewie. Są też na terenie naszego miasta i okolic. Nadal  wspieramy Ukraińców modlitwą oraz materialnie poprzez wpłaty pieniężne na Caritas. W porozumieniu z osobami i instytucjami które pomagają przybyłym uchodźcom, jako parafia włączamy się w pomoc celową, dla tych osób mieszkających wśród nas. Będziemy informować o potrzebach tych przybyłych rodzin. Bóg zapłać za wszelką życzliwość !
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w kościele.
  5. Organizujemy wyjazd na czuwanie młodzieży, które odbędzie się w Elblągu dnia 18 marca. Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Maksymiliana.
  6. W pierwszy weekend kwietnia odbędą się nauki przedmałżeńskie. Zainteresowane pary narzeczonych, prosimy o zapisanie się na stronie internetowej parafii.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jarosława Latoszewskiego i Mieczysława Kowalskiego. Wieczny odpoczynek…