OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Wielkiego Postu 26 lutego 2023

  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Rytm naszej wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.30.
  2. Za tydzień obchodzimy Niedzielę ad gentes – dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami.
  3. W piątek (24 lutego) minął rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Wojna pochłonęła dotychczas tysiące istnień: żołnierzy i cywilów, w tym dzieci, kobiet, osób starszych. Solidaryzując się z narodem ukraińskim zbieramy dziś przy drzwiach kościoła do puszek ofiary pieniężne, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane potrzebującym i cierpiącym. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć serca i życzliwość!
  4. W czwartki o godz. 19:00 w salce parafialnej odbywają się spotkania oazowe młodzieży. Serdecznie na nie zapraszamy chętną młodzież. W każdą sobotę w godz. 13:00-15:00 odbywają się spotkania młodzieży na sali gimnastycznej SP 1, również zapraszamy na spotkanie. Z 17/18 marca odbędzie się Czuwanie Młodzieżowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Wyjazd 17.03. o godz. 18:30 z przystanku koło zamku, powrót ok. 1:30 do Sztumu. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi. Chorych odwiedzimy; ks. proboszcz od 9.30, ks. Paweł i ks. Łukasz wczesnym popołudniem a ks. Włodzimier w sobotę od 9.00.
  6. W sobotę na poranną Mszę Św. zapraszamy Męski Pluton Różańcowy a na 21.00 na Apel Jasnogórski.
  7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Szymona Idec. Wieczny odpoczynek