OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7.00 i dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.30. Przynosimy lampiony lub świece. Dzieci przychodzące na roraty prosimy o przygotowanie serc, w którym należy napisać dobry uczynek z danego dnia. Po Mszy do wygrania będą upominki.
  2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii planujemy na III Niedzielę Adwentu i dni następujące po niej, czyli 16-19 grudnia.
  3. W środę wspominamy w liturgii św. Mikołaja biskupa, a w piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  4. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  5. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza w okresie adwentowym od poniedziałku do piątku na jutrznię. Modlitwy rozpoczynają  się o 5.45 w domu parafialnym.
  6. Zespół Caritas naszej parafii we współpracy w MOPS organizuje od 5 do 19 grudnia, przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepach naszego miasta. Ze zgromadzonych produktów wolontariusze przygotują świąteczne paczki, którymi na święta zostaną obdarowane osoby samotne, starsze i rodziny w trudnej sytuacji materialnej.
  7. W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic w różańcu.
  8. W czwartek o godz. 16.30 na plebanii odbędzie się spotkanie komitetu komunijnego rodziców.
  9. W zakrystii można nabyć świece Caritas  i poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Ewę Marię Górską, Natalię Jarosz i Wacławę Kitewską. Wieczny odpoczynek…