OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020

Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Roraty,  w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7.00 a dzieci we wtorek i piątek na godz. 16.30. Dzieci przynoszą lampiony.

 1. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę. Codziennie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą Św.
 2. W nowym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła, w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Barbarę, w przyszłą niedzielę – św. Mikołaja.
 3. W środę o 18.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca, po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i katechetyczne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca jest okazja do spowiedzi. Msze Św. o 7.00, 16.30 i 18.00. Od godz. 9.00 ks. Maksymilian i ks. proboszcz, odwiedziny chorych z Komunią św. Ks. Włodzimierz i ks. Łukasz w sobotę także od godz. 9.00.
 6. W pierwszą sobotę Męski Pluton Różańcowy zaprasza na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Konferencja połączona z godzinkami o godz. 6.30. Msza Święta o godz. 7.oo. Różaniec po Mszy Świętej w intencji rodzin i małżeństw. O 21.00 Apel Jasnogórski.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece caritas na stół wigilijny. Także od dzisiaj będą rozprowadzane poświęcone opłatki wigilijne. Ze względu na pandemię, Pan organista nie będzie roznosił opłatków po domach, natomiast będzie je można nabyć po każdej Mszy św., po zakończonym śpiewie, przy stoliku pod chórem u Pana organisty, a także w kancelarii parafialnej ewentualnie na organistówce. Bardzo proszę o zainteresowanie się bliskimi, sąsiadami, którzy nie mogą wyjść z domu, by ich również zaopatrzyć w opłatki. Przy tej okazji proszę o składanie ofiar.
 8. Za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Z początkiem Adwentu parafialne zespoły Caritas zapraszają do podzielenia się produktami spożywczymi, w ramach świątecznej zbiórki żywności, z osobami potrzebującymi pomocy. W sklepach naszego miasta,  zauważymy oznakowane koszyki z logo Caritas i Parafii. Dzielenie się z potrzebującymi jest wyrazem chrześcijańskiej miłości.
 10. Informacja bp. elbląskiego Jacka Jezierskiego. Przypominam, że wg rozporządzenia sanitarnego co do udziału w nabożeństwach: 
 • 1. limity nie zostały złagodzone, a więc obowiązuje 1 osoba na 15 m kw.
 • 2. obowiązkiem dla wszystkich uczestniczących we Mszy Św., jest zakrycie nosa i ust, dezynfekcja rąk  i zachowanie dystansu.
 • 3. za respektowanie przepisów są odpowiedzialni księża proboszczowie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Bronisławę Miłosz i Piotra Szewczaka. Wieczny odpoczynek…