OGŁOSZENIA PARAFIALNE: I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7:00. Do udziału w roratach zapraszamy dzieci, we wtorek i piątek o godz. 16:30. Przynosimy lampiony.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III niedzielę, tzn. od wieczornej sobotniej Mszy św. 10 grudnia i potrwają do wtorku włącznie.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w środę – św. Andrzeja apostoła, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. o 7:00, 16:30 dla dzieci i 18:00. W piątek odwiedziny chorych: od 9:30  ks. proboszcz, od 13:00 ks. Łukasz, od 14:00 ks. Paweł. W sobotę od 9:00 ks. Włodzimierz.
  5. W sobotę na poranną Mszę św. zapraszamy Męski Pluton Różańcowy. Wieczorem o 21:00 Apel Jasnogórski.
  6. Świece adwentowe oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny do nabycia w zakrystii i na plebanii.
  7. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na badania i modernizację instalacji elektrycznej na plebanii i w domu parafialnym.
  8. W związku z dużą ilością akcji charytatywnych i sytuacją związaną z inflacją postanowiliśmy zrezygnować z wystawienia  w sklepach koszy z logo Caritas . Aby pomóc nam w przygotowaniu świątecznych paczek dla osób samotnych i najbardziej potrzebujących prosimy składanie ofiar do skarbonki przy figurze św. Antoniego -” Ofiara na chleb” Za dotychczasowe wsparcie serdecznie dziękujemy.  Przeżywajmy czas Adwentu  z myślą o innych.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Teresę Zaboronek, Marię Smolińską, Waldemara Kazimierczyka i Reginę Formellę. Wieczny odpoczynek…