Ogłoszenia na Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i Święto patronalne Caritas. Wszystkim zaangażowanym w Caritas Parafii Św. Anny w Sztumie, darczyńcom oraz  wolontariuszom  Szkolnych Kół Caritas Zespołu Szkół im. Kasprowicza
  w Sztumie, SP nr 2 w Sztumie, a także Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach ich rodzicom oraz opiekunom składamy serdeczne podziękowania za wytrwałą pomoc dla najbardziej potrzebujących. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wyobraźni miłosierdzia na rzecz osób, którzy wymagają wsparcia i pomocy.
  Niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.
 2. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną – przeznaczona jest na remont salki młodzieżowej w domu parafialnym. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
 3. W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 12:30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a o godz. 16:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.  
 4. W piątek – 12.04.2024 w kościele o godz. 17:00 odbędzie się spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich świadków.
 5. W sobotę – 13.04.2024 o godz. 11:00 w naszej parafii odbędzie się przyjęcie sakramentu bierzmowania. Udzieli go Abp Janusz Urbańczyk – Nuncjusz Apostolski w Zimbabwe.
 6. Po Mszy Świętej ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na potrzeby Caritas. Bóg zapłać.
 7. Organizujemy wyjazd na czuwanie młodzieżowe 19-20.04.2024 r. w Parafii Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach u Księży Pallotynów. Temat: „Byłem chory, a odwiedziliście mnie”. Zaproszonym gościem jest: Abp Adrian Galbas – metropolita katowicki. Koszt 30 zł. Wyjazd w piątek o godz. 18:40 z parkingu za kościołem. Powrót w sobotę ok. 1:30 do Sztumu. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.
 8. W sobotę – 27.04.2024 r. o godz. 5:30 wyrusza piesza pielgrzymka ze Sztumu, z naszej parafii do Świętego Gaju, miejsca męczeńskiej śmierci Św. Wojciecha na diecezjalne uroczystości odpustowe. Zapisy na autokar powrotny ze Świętego Gaju (ok. 15:30) w zakrystii lub przez formularz zgłoszeniowy na Facebook. https://docs.google.com/forms/d/1VK1qd6qEOXRRkhEm988vj0k68l-2ZAsb2h209IznYIk/viewform?edit_requested=true
 9. Organizujemy też wyjazd do Krakowa, Zakopanego, Wadowic i Tatralandii w Słowacji od 26 – 30 czerwca. Koszt 1350 zł. Są jeszcze miejsca wolne. Zachęcamy do udziału. Szczegóły u ks. Łukasza albo lektora Szymona Mazurkiewicza.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy ŚP. Bogdana Domańskiego i ŚP. Magdalenę Beger. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … .
 11. Parafialny Zespół Caritas  pragnie podziękować dużej grupie młodych wolontariuszy:
  • Szkoła Podstawowa  Nr 1 im. Jana Pawła II: Sonia Strąg, Zosia Szlacht, Hania Wiśniewska, Amelka Szkutnik, Marysia Raczkowska, Maja Gałązka, Maja Woźniak.
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Maksymiliana Golisza: Nikola Polak, Hania  Sztypka, Hania Kanarek, Oliwia Pobran, Agata Błaszczak, Brajan Tomczak, Marcel Guziński, Michalina Sarnowska.
  • Zespół Szkół w Gościszewie: Oliwia  Kreft, Alicja Markiewicz,  Seweryn Budlewski, Szymon Kucio, Jakub Melka, Michał Magrowski, Patryk Martewicz.
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach: Klaudia Tomaszewska,  Nadia Bielińska, Weronika Liss, Jakub Traczyk, Mariusz Dymowski, Szymon Poźniak, Nikita Tsyrkunov, Jakub Kleyna, Grzegorz Markowski, Maciej Chojnacki, Aleksander Bartnicki.
  • Wsparli nas także uczniowie Zespołu Szkół w Czerninie.
  • Podziękowania kierujemy także na ręce pracowników sklepów, rodziców i opiekunów młodzieży wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać.