Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś przypada III niedziela Wielkanocy. Liturgia dzisiejszego dnia ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu.

2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

3. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

4. We wtorek, środę i czwartek na katechezie przed bierzmowaniem o godz. 17.oo, spotykają się grupy ks. Włodzimierza.

5. W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Tego świętego o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Tego dnia o godz. 19.oo odbędzie się nauka przed chrztem.

6. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz. 17.3o. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się w gronie rodzinnym, w domu przed Jej obrazem.

7. Zapowiedzi przedślubne:

II: Bogusław Bułaj i Anna Maria Sawczuk – Sztum

I: Daniel Wojciech Sałek i Marta Zyska – Sztum

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Tadeusza Więcławowicza. Wieczny odpoczynek….