Ogłoszenia duszpasterskie 13 kwietnia 2014

 

1.      Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz  bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie  historii zbawienia.

2.      W Wielką Środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się  o godz. 18.3o  w parafii  św. Andrzeja Boboli i zakończy się w naszym kościele.

3.      W Wielki Czwartek o 10.oo w katedrze duchowieństwo Diecezji Elbląskiej pod przewodnictwem Biskupa ordynariusza będzie sprawować Mszę Św. Krzyżma, z                   poświęceniem olei do namaszczeń przy chrztach, bierzmowaniach i święceniach kapłańskich.

W naszym kościele o godz.18.oo celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i dziękować za dar Eucharystii.

4.      W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Od godz. 9.oo rozpoczniemy odwiedziny chorych z Komunią Św. O godz. 12.oo czuwanie i adorację Najśw. Sakramentu przy ciemnicy, przeprowadzi Służba Liturgiczna Ołtarza, o 13.oo Wspólnota Żywego Różańca, o 14.oo Odnowa w Duchu Św., o 15.oo w godzinie Miłosierdzia Bożego koronkę i rozpocznie nowennę  Wspólnota Miłosierdzia, o 16.oo – Neokatechumenat. O 17.oo nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po nim rozpoczynamy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego, codziennie o 17.3o, w wielką sobotę o 19.3o a pozostałe dni po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo adoracji Krzyża Św. rozpocznie się o godz. 18.oo – biorąc udział możemy uzyskać odpust zupełny.

5.      Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – od 10.oo do 15.oo co godzinę. Ten dzień upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani – nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem o 20.oo rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną – na którą przynosimy świece. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na jedną godzinę przed liturgią, będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi.  W Wielki Czwartek i Piątek adoracja będzie trwała do godz. 22.oo.

6.      Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – poranna Msza Św. z procesją o 6.3o i następne Msze Św., wg porządku niedzielnego.

7.      Bardzo proszę o złożenie do skarbony pod chórem ofiar na kwiaty i świece do ciemnicy i Grobu Pańskiego.    

8.      Zapowiedzi przedślubne I:

Karol Sokalski i Dominika Aleksandra Piotrowska– Sztum

Przemysław Jacek Psuja i Weronika Maria Gostomczyk – Sztum  

10.W tym tygodniu pożegnaliśmy Waltraut Dargacz i Fryde Kalbukowską.

     Wieczny odpoczynek…