Niedziela Zmartwychwstania

.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa życzę wszystkim parafianom i gościom, aby światło Nocy Paschalnej towarzyszyło Wam w codziennym życiu, w chwilach pięknych ale także i tych trudnych. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was siłą i gorliwością w wierze, niech napełnia niekończącą się radością i pokojem.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni (Triduum) i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: kapłanom, diakonii muzycznej i Panu organiście, ministrantom i lektorom, panu Markowi Omieczyńskiemu za dekorację ciemnicy i grobu, na ręce pani Henryki Rekowskiej wszystkim paniom za ukwiecenie kościoła. Dziękujemy za pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek

2. W okresie przedświątecznym nasza Caritas Parafialna wydała kilkadziesiąt paczek żywnościowych dla rodzin i dzieci. To owoc naszej jałmużny! Dziękujemy za szczodrość i wsparcie, a wolontariuszom Caritas za ich ofiarną służbę!

3. Jutro II. Dzień Świąt Zmartwychwstania. Porządek Mszy świętych niedzielny. Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy [Miłosierdzia]. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji elbląskiej.

5. W środę o 16.15 w kościele odbędzie się próba dla osób przystępujących do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i rodzin we wtorek 10 kwietnia, dzień przed bierzmowaniem o 16.3o.

6. Pragnę poinformować, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wesprze finansowo dwa zadania realizowane w tym roku w naszym kościele: kontynuację remontu zewnętrznych ścian wieży kościoła oraz częściową wymianę instalacji elektrycznej i montaż sygnalizacji przeciwpożarowej. Warunkiem uzyskania dotacji jest finansowy udział własny parafii w wysokości ok. 50 tys. zł. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na te zadania.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Reginę Jackowską. Pomódlmy się za nią i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek …