NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem o Zmartwychwstałym. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim błogosławi !

3. W poniedziałek wielkanocny Msze Św. odprawione będą tak jak w niedzielę. Tego dnia wspieramy modlitwami i ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na wieczornej Mszy Św. oprawę muzyczną wykona chór LUTNIA a po Mszy Św. zapraszamy na koncert chóru, który w tym tygodniu wyruszy do Północnej Ameryki z trasą koncertową.

4. Przed nami oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Przez osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też uroczystość św. Wojciecha, patrona naszej Diecezji, przypadająca 23 kwietnia, została przeniesiona na poniedziałek 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy. Tego dnia będziemy przeżywali Dzień wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. O godz. 17.oo młodzież ze Szkoły Podstawowej przedstawi inscenizację pt.: ”Przed sklepem z Aniołami”, byśmy mogli podążać ze Św. Janem Pawłem II ku świętości. O 18.oo rozpocznie się Msza Św. To za tydzień.

5. W ten czwartek o godz. 16.3o odbędzie się próba dla młodzieży przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa.

6. W piątek, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w czwartek i sobotę.

7. W sobotę o 21.oo zapraszamy na czuwanie modlitewne połączone z montażem słowno – multimedialnym, w przeddzień kanonizacji dwóch papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. To wieczorne spotkanie przeprowadzi i zaprezentuje młodzież ze Szkolnego Koła CARITAS z Barlewiczek. Przynosimy lampiony, aby zapalić i zanieść do domu iskrę miłosierdzia Bożego, poświęconą w Łagiewnikach przez Jana Pawła II.

8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – dzień wyjątkowy, historyczny. Papieże Jan XXIII i Jan Paweł II zostaną wyniesieni do chwały ołtarzy, zostaną ogłoszeni świętymi. Msze Św. będą odprawione wg porządku niedzielnego. Zachęcamy również do oglądania transmisji z tego wydarzenia w Watykanie. Ale samo oglądanie nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św.

9. Zapowiedzi przedślubne II: Karol Sokalski i Dominika Aleksandra Piotrowska – Sztum
Przemysław Jacek Psuja i Weronika Maria Gostomczyk – Szum.
10. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości świątecznych – kapłanom, kl.Danielowi, Panu organiście i scholi, Panu Markowi, Paniom od kwiatów i sprzątania kościoła i wszystkim za modlitwę – serdeczne Bóg zapłać !!!