Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 

Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na prace remontowe naszego kościoła, które już się rozpoczęły.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

2. Jutro (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt) obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 945 i 1800.

3. W środę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów.

5. W najbliższy czwartek o godz. 1900 w domu parafialnym odbędą się nauki przed Chrztem św., na które zapraszamy rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższym czasie mają przyjąć ten sakrament.

6. W tym tygodniu, w środę i czwartek o godz. 1700 swoje spotkania mają kandydaci do bierzmowania, których opiekunem jest ks. Piotr. Prosimy, aby młodzież zabrała ze sobą małe katechizmy.

7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Parafian nie biorących udziału w uroczystościach komunijnych zapraszamy na inną Mszę św. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 1230. Spowiedź św. dla rodziców i dzieci w piątek o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą świece chrzcielne.

8. Codziennie o godz. 1745 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

9. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Adama SEKULSKIEGO. Wieczny odpoczynek…

11. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II

Gniewomir Józef GORCZYCA, Sztum i Magdalena Anna PIOTROWSKA, Osiek

Zapowiedź I

Patryk Piotr NICGORSKI, Kępina i Aleksandra SZULIŃSKA, Sztum

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.