Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

Ofiary w dni dzisiejszym składane na tacę przeznaczone będą na remont dachu kościoła w Sztumskiej Wsi. Dziękujemy za każdy gest zrozumienia i hojności.

2. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Nasze jutrzejsze uczestnictwo w Eucharystii niech będzie wyrazem naszej miłości ku Bogu i zadośćuczynieniem za nasze grzechy, a zwłaszcza za opuszczone Msze Święte w niedziele i święta, oraz za brak należytego skupienia podczas liturgii. Jutrzejsza składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby KUL.

3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku wielkanocnego do soboty włącznie po Mszy o godz. 18.oo.

4. W czwartek o 19.oo w domu katechetycznym odbędzie się nauka przed chrztem.

5. W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę. Msza Św. w tej intencji zostanie odprawiona o godz. 18.oo.

6. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i wspólnoty Miłosierdzia Bożego – zapraszamy te wspólnoty na Mszę Świętą o godz. 9.45. Składka na tacę z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Caritas.

Dobiegła końca świąteczna zbiórka żywności. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim darczyńcom, właścicielom i pracownikom sklepów oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół im. Kasprowicza , Zespołu Szkół w Barlewiczkach, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sztumie, pracownikom MOPSu. Dziękujemy także w imieniu obdarowanych.

7. Za tydzień na Mszach Świętych ks. Michał Muszyński, rektor Seminarium Duchownego Redemptoris Mater w Eger na Węgrzech, wprowadzi nas i zachęci do udziału w katechezach neokatechumenalnych.

8. Zapowiedzi przedślubne

II. Andrzej Ryszard Kowalski i Magdalena Monika Dziedzic – Sztum

Dariusz Koman i Wioleta Ewa Skazalska – Sztum

Kamil Karol Wiatrowski – Sztum i Marta Szalkowska – Czernin

9. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta, życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.