Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

1. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością, niech podwoi siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi, obudzi radość do życia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: scholi, panu organiście, ministrantom i lektorom, osobom odpowiedzialnym za dekorację i przygotowanie Grobu Pańskiego. Jako kapłani – dziękujemy za pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy świętych niedzielny. Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy pomogli w świątecznej zbiórce żywności. Podziękowania kierujemy także do pracowników sklepów i wolontariuszy. Dzięki Wam dla wielu osób te Święta będą radośniejsze.

5. Ogłoszenie dla kandydatów przystępujących do sakramentu bierzmowania 26 kwietnia 2017 r.: próba w kościele 21 kwietnia (piątek) o godz. 1630.

6. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymką autokarową do sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej. Jest to jedyne w naszej diecezji sanktuarium związane z kultem Bożego miłosierdzia, które w tym roku obchodzi 30-lecie ustanowienia. W programie pielgrzymki: uroczysta Msza św., jubileuszowy koncert oraz piknik. Koszt 35 zł., wszelkie informacje i zapisy u ks. Kajetana.

8. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II.

Wojciech JANUSZKO i Anna Maria JĘDZREJEWSKA, Sztum

Tomasz Krzysztof BURNY, Sztum i Marta Jadwiga KAŁUŻA, Malbork

Michał ANKUDOWICZ, Sztum i Joanna GRABOWSKA, Olsztyn

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.