Niedziela Palmowa

  1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia – przeżyjmy te dni w duchu głębokiej wiary i jedności z całym Kościołem.

  2. W Wielki Czwartek o 10.oo w katedrze elbląskiej pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego, w asyście najbliższych współpracowników, będzie sprawowana Msza Św. Krzyżma, z poświęceniem olei do namaszczeń przy chrztach, bierzmowaniach i święceniach kapłańskich.

  3. W naszym kościele o godz.18.oo celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i dziękować za dar Eucharystii.

  4. W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Nabożeństwo adoracji Krzyża Św. rozpocznie się o godz. 18.oo. Oddajemy cześć Krzyżowi Św. przez pokłon.

  5. Wielka Sobota jest dniem upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani – nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem o 20.oo rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną.

  6. W Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do soboty, będzie okazja do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, w godzinie Miłosierdzia Bożego, tj. od 15.oo do 16.oo. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Nie będzie w kościele poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny – w niedzielę przed śniadaniem, Głowa Rodziny proszona jest o poprowadzenie modlitwy z błogosławieństwem. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły intencję Mszalną. Prosimy o uwzględnienie reżimy sanitarnego.!!!

  7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Św. poranna o godz. 6.3o i następne wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt wielkanocnych, Msze Św. jak w niedziele.

  8. Transmisja na facebook i youtube z naszego kościoła: Niedziela Palmowa godz. 11.15; Wielki Czwartek i Wielki Piątek godz. 18.oo, Wielka Sobota godz. 20.oo; Niedziela Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny godz. 11.15.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Adama Figurę i Tadeusza Świokło. Wieczny odpoczynek…

  10. Trwajmy w duchowej wspólnocie wiary…

Pozdrawiają duszpasterze Parafii Św. Anny w Sztumie.