Niedziela Najświętszej Trójcy

 

1. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. o godz. 1230. Przez cały „biały tydzień” zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na nabożeństwo czerwcowe i Mszę św. od godz. 1745.

2. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 700, 830, 945 i 1800. Uroczysta procesja ulicami naszego miasta wyruszy z kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli po Mszy Świętej o godz. 1030. Po procesji Msza św. w naszym kościele. Prosimy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, przybyły w strojach pierwszokomunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów. Próba dla dzieci w środę o godz. 1700.

3. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym, które rozpoczynamy o godz. 1745.

4. W sobotę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji Służby Liturgicznej Ołtarza i ich rodzin. Po Mszy św. ks. Kajetan zaprasza na spotkanie z rodzicami oraz na grilla.

5. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej pielgrzymi z grupy „Zantyr Sztum” będą zbierali ofiary do puszek, które będą przeznaczone na organizacje pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy również do tego, aby w planach wakacyjnych uwzględnić możliwość wzięcia udziału w pielgrzymce (przynajmniej częściowego).

6. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II

Patryk Piotr NICGORSKI, Kępina i Aleksandra SZULIŃSKA, Sztum

Zapowiedź I

Seweryn SZYMAŃSKI, Zajezierze i Ewa Agnieszka GRUNWALD, Gościszewo

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.