Niedziela Chrztu Pańskiego

Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!

  1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii.

  2. W czwartek w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaimu.

  3. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Dąż do sprawiedliwości” [Pwt 16,18-20]. Spotkania ekumeniczne odbędą się we Fromborku, Elblągu, Mikołajkach Pomorskich. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

  4. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”!

  5. W przyszłą niedzielę w ramach Fundacji Dzieciom zdążyć z pomocą, młodzież ze szkolnego koła Caritas z Barlewiczek, przeprowadzi po każdej Mszy św. zbiórkę pieniężną dla siedmioletniego Nikodema Myszki naszego parafianina, który obecnie mieszka w Gdańsku, by być blisko Akademii Medycznej. Nikodem urodził się z zespołem mnogich wad wrodzonych VACTERL. Przeszedł wieloetapowe leczenie chirurgiczne: przełyku, serca, żołądka, jelit a w minionym tygodniu operację kręgosłupa ze względu na 90 stopniową skoliozę, ograniczającą wydolność krążeniowo-oddechową. Nikodem wymaga stałej rehabilitacji, terapii psychomotorycznej oraz wsparcia urządzeń stymulujących oddech. Zebrane ofiary przekażemy na ręce rodziców Nikodema: Patrycji i Karola.

  6. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej w naszych domach na nowy tydzień:

 

Poniedziałek Morawskiego 6, 6A, 8, 10, 12, 14

WtorekSierakowskich 1, 2, 3, 5, 7

Środa – Sierakowskich 4, 6, 9, 13, 17, 19, 21

Czwartek – Kochanowskiego, Baczyńskiego, Osińskiego,

Piątek – Jagiełły, Fischera i Pieniężnego 

Sobota – Os. Na Wzgórzu, ul. Domańskiego i Kwidzyńska