Niedziela Chrztu Pańskiego

Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!

  1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii.

  2. W miniony poniedziałek, po raz kolejny przeszedł ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Panu Marcinowi Katarzyniakowi za zorganizowanie tego przemarszu. Dziękujemy Rycerzom Ziemi Sztumskiej, scholii parafialnej, wolontariuszom i sponsorom.

  3. W piątek w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu, a w sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Życzliwi bądźmy” [Dz 28, 2]. Spotkania i modlitwy ekumeniczne odbędą się w Elblągu, Mikołajkach Pomorskich oraz w Szymonowie. Zachęcamy do udziału.

  4. W pierwszy weekend lutego odbędą się nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w tym roku planują zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy o zapisanie się po przez stronę internetową naszej parafii.

  5. Rozpoczynają się ferie zimowe. Życzymy nauczycielom, młodzieży i dzieciom dobrego odpoczynku.

  6. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej w naszych domach odnajdziemy na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Rozpoczynamy kolędowanie w niedziele o 14.oo, w tygodniu 15.3o, w soboty 10.oo. Dla rodzin, które wyjadą na ferie zimowe, będzie możliwość spotkania się na kolędzie, w sobotę 25 stycznia, na zaproszenie.

Niedziela – os. Sierakowskich 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 13

Poniedziałek – ul. Galla Anonima, Związku Jaszczurczego, Plebiscytowa, Kasztelańska, Władysława IV i Osińskiego

Wtorek – Pl. Wolności 19, 21, 22, 23-26

Środa – ul. Mickiewicza 1, 2, od 3- lewa strona do Urzędu Miasta

Czwartek – ul. Mickiewicza cała prawa strona do ronda Pod Dębami, Młyńska

Piątek – ul. Mickiewicza 48A, 48B, 50, 50A

Sobota – ul. Kwidzyńska, Domańskiego i os. Na Wzgórzu

Niedziela – os. Sierakowskich 19, 21, Morawskiego 2A, 2B, 3, 4, 6, 6A

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Danutę Konkol i Felicję Wrzosek. Wieczny odpoczynek…