NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, jest jednością Osób Bożych.

 

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.45.

 

3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach.  W dzień uroczystości  główna Msza św., po której nastąpi procesja do czterech ołtarzy, z Najświętszym Sakramentem, z naszego kościoła do kościoła św. Andrzeja Boboli, będzie o godz.9.45. Pozostałe Msze o godz. 7.oo, 8.3o i 18.oo.

 

4. W sobotę, w katedrze elbląskiej o godz. 11.oo, ks. bp Józef Wysocki będzie sprawował Mszę Św. z racji 25 rocznicy sakry biskupiej. Proszę o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.

5.  W środę o godz. 17.00 próba sypania kwiatów

 

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz.12.3o, będziemy się modlić w intencji scholi dziecięcej „ Śpiewaj Panu” z racji 18 rocznicy istnienia zespołu a po Mszy Św. zapraszamy na koncert.

 

7. Zapowiedzi przedślubne

II. Bartosz Maciej Jabłoński i Angelika Konopka – Sztum

Michał Kawaciński – Sztum i Magdalena Anna Złotopolska – Brodnica

  1. Bartłomiej Marek Balbuza i Alicja Baran – Sztum