Najświętszej Trójcy

 

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Każde przeżegnanie się niech uświadamia nam, że dotykamy niepojętej tajemnicy jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Każdego dnia o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Św. zostaną odprawione o godz. 7.oo, 8.3o, 18.oo, po Mszy o godz. 9.45 wyruszymy z naszego kościoła w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Procesja zakończy się w kościele Św. Andrzeja Boboli. Prosimy o udekorowanie domów i trasy procesji. Dziewczynki zapraszamy na próbę sypania kwiatków, w poniedziałek o 18.45. Dla dzieci pierwszokomunijnych, udział w procesji i Mszy Św. będzie zakończeniem białego tygodnia. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Św.

5. W tym roku w uroczystość Bożego Ciała zbiega się z Dniem Matki. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja w Obrze w klasztorze Księży Oblatów, nasz parafianin dn Daniel Jeżak, przyjmie sakrament kapłaństwa. Także w Elblągu tego dnia odbędą się święcenia kapłańskie. Bardzo proszę o modlitwę za nowych księży.

7. 4. czerwca już po raz 20. organizowane jest spotkanie młodych na polach lednickich. Tegorocznemu czuwaniu będą towarzyszyć jubileusze: 1050 rocznica Chrztu Polski, 800-lecie Zakonu Dominikanów i przejście przez bramę miłosierdzia. Wszystkich, którzy pragną uczestniczyć w tym wydarzeniu, zachęcamy do wyjazdu. Zapisy do 26 maja i informacje można uzyskać u ks. Adriana.

8. Zapowiedzi I:

Bartłomiej Piotr Pietraszko – Gdańsk i Edyta Anna Rozenberg – Sztum

Bogdan Sołtys i Anna Magdalena Borzymska – Sztum

9. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu. Modlitwą ogarniamy ostatnio zmarłych parafian: Bronisława Szaszorowskiego i Irenę Kulikowską. Wieczny odpoczynek…