Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ta ostatnia niedziela roku liturgicznego, zwraca uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Dzisiaj o godz. 19.3o wraz z pasterzem kościoła Elbląskiego, ks. bpem Jackiem Jezierskim, na Pl. Wolności powitamy w naszej parafii symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i ikonę Matki Bożej.

Następnie w procesji ze świecami w ręku przejdziemy do kościoła. Od samego początku czyli od 1984 roku świadkiem Światowych Dni Młodzieży jest Krzyż Roku Świętego zwany Krzyżem Młodych. Został on podarowany przez Jana Pawła II. Widnieje na nim napis: „Nieście go po całej ziemi jako znak miłości Pana Jezusa do całej ludzkości i głoście wszystkim, że zbawienie i odkupienie jest tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym”. Od 2003 r. wraz z Krzyżem Młodych wędruje Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Opiekunka Ludu Rzymskiego, która jest kopią XII – wiecznego wizerunku świętej Maryi z Bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) w Rzymie. Zapraszamy wszystkich parafian i wiernych z naszego dekanatu a szczególnie młodzież i dzieci na czuwanie modlitewne, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. W poniedziałek o godz. 7.oo zapraszamy na Mszę Św. przy symbolach, a w godzinach: 9.oo-10.oo młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica z Barlewiczek; 10.oo-11.oo młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza ze Sztumu. O godz. 11.oo przekażemy krzyż i ikonę do parafii Św. Andrzeja Boboli.

3. 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego.

Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: Pana organisty Marcina Katarzyniaka oraz Pani Małgorzaty Rozenberg i scholi dziecięcej.

4. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. 

5. W czwartek o godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotyka się grupa ks. Adriana

6. Parafialny Zespół Caritas pragnie podziękować wszystkim osobom, które podarowały odzież, obuwie, pościel i zabawki. Dziękujemy za szczery odruch serca i chęć współpracy. Doceniamy także składki do skarbonki św. Antoniego. Serdeczne Bóg zapłać.