JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

  1. Na godz. 18.oo w dniu dzisiejszym, zapraszamy na wspólne dziękczynienie Bogu za dar powołania do kapłaństwa, z racji jubileuszy: ks. prał. prof. Jana Wiśniewskiego i ks. Włodzimierza Hoffmanna.

  1. Już po raz 23 wyruszy Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze. Grupa ZANTYR-SZTUM, jak co roku wyruszy na pątniczy szlak 29 lipca, aby zakończyć swoje pielgrzymowanie 11 sierpnia.
    Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe, które odbędzie się w Domu Parafialnym przy parafii Św. Anny w Sztumie o godz. 19.oo w następujących terminach: 14, 21, 28 czerwca 12 i 19 lipca. Wszelkie informacje można uzyskać u przewodnika ks. Adriana.

  2. Z tej okazji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszki przeznaczona dla naszej parafialnej grupy pielgrzymkowej. Zachęcamy do ofiarności

  3. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

  1. Zapowiedzi przedślubne:

II. Marcin Michał Laskowski – Sztum i Marzena Elżbieta Łyko – Bukowo

Paweł Michał Zarzycki i Anna Monika Zarzycka – cyw. Związani – Sztum

  1. Marcin Hałuszczak i Katarzyna Derbich – Utrecht

Krzysztof Henryk Górski i Marta Koszalińska – Sztum

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Ryszard Wójcik. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.