IV Niedziela Zwykła

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii słyszymy zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To okazja, by modlić się za cierpiących na tę chorobę i za tych, którzy im spieszą z pomocą.

3. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.oo, 9.45 i 18.oo. Na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice, które są znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

4. W środę, wspominamy Św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Na wieczornej Mszy Świętej udzielimy błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. Na tej Mszy Św. będziemy modlić się w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic w różańcu.

5. W środę i czwartek o godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek otoczymy modlitwą powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek od godz. 9.oo odwiedzimy z Komunią Świętą chorych parafian. Przed każdą Mszą Świętą, okazja do spowiedzi. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach Świętych pobłogosławimy chleb. W sobotę po porannej Eucharystii różaniec w intencji rodzin i małżeństw.

7. Pragnę podzielić się radosną informacją. Nasza młoda parafianka, Michalina Nęczak uczennica klasy II z Liceum Ogólnokształcącego w Sztumie, zajęła III miejsce w olimpiadzie teologicznej na szczeblu diecezjalnym i zakwalifikowała się do olimpiady ogólnopolskiej. Gratulujemy Michalinie, oraz katechecie ks. Włodzimierzowi.

8. Kolęda w tym tygodniu

Poniedziałek – Chełmińska, Słowackiego, Gdańska i Lipowa

Wtorek – Pl. Wolności oraz te rodziny u których nie było kolędy. Prosimy o zgłoszenia.

9. W ostatni weekend lutego organizujemy nauki przedmałżeńskie. Więcej informacji podanych jest na stronie internetowej parafii.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont kościoła w Sztumskiej Wsi.

11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy Edwina Sombrowskiego. Wieczny odpoczynek….